Pro chovatele

  • Pro každého majitele fenky je vždy velká událost narození štěňat, na kterou je potřeba se dobře nachystat. Proto jsme připraveni pro vaší fenku vyrobit porodní bednu nebo ohrádku pro štěňata do interiéru i na dvorek

  • Pro chovatele drůbeže vyrobíme vyhřívanou bednu s voliérkou pro kuřátka či kachňátka, pro slepice zateplený kurník s voliérou

  • Pro chovatele morčat a domácích králíčků vyrobíme klícku pro jejich letní venčení na trávníku


Bedna pro kuřata s voliérkou

Pro kuřata nebo kachňata vám vyrobíme voliérku s bednou, ve které najdou úkryt. Bedna je vyrobena z dřevěných desek, k vyhřívání je použita žárovka. Voliérka může být vyrobena též ze dřeva nebo z Al profilů, z horní strany je opatřena obslužnými dvířky pro snadnější přístup do vnitřního prostoru.
Samozřejmostí je, že velikost a materiál si můžete určit sami.

Cena 1 980 Kč


Kurník pro slepice - cena od 19 800 Kč

Náš kurník pro chov slepic je postaven tak, aby umožňoval snadný přístup pro čištění interiéru a má pohodlný přístup pro výběr vajec ze snůškových boxů. Pro drůbež slouží prostorná voliéra, ze které se přímo vstupuje po rampě, malými dvířky do kurníku. Kurník má 2 - 3 boxy pro snášku vajec, dvě pohodlná bidla pro nocování drůbeže. Pod bidly je umístěn tzv. trusný stůl, který se dá z kurníku vysunout ven a dá se tak snadno udržovat čistota a pořádek vnitřního prostoru. Výhodou našeho kurníku je, že jeho stěny jsou zatepleny a drůbež v něm bezpečně přečká i v zimním období.
Konstrukce kurníku i voliéry je z dřevěných profilů. Stěny kurníku jsou opatřeny pláštěm z palubek a vnitřní stěny jsou pokryty OSB deskami. Stěny jsou vyplněny minerální vatou a opatřeny parozábranou. Pro výměnu vzduchu v kurníku slouží odvětrávací komínek a otvíratelná okna. Vstup do kurníku je umožněn dvířky. Do voliéry se vstupuje dveřmi. Pro výstup drůbeže z voliéry do volného prostoru slouží malá uzavíratelná dvířka. Voliéra je opatřena pevným pozinkovaným pletivem, které bezpečně zabrání útokům predátorů na Vaší drůbež. Velikost kurníku a voliéry přizpůsobíme počtu chované drůbeže a vaším požadavkům.

Rozměr vyobrazeného kurníku vč. voliéry 3 x 1,4 m, pro 12 slepic 


Kurník s voliérou pro 4 - 6 slepic - cena od 14 900 Kč

Rám kurníku je vyroben ze smrkových hranolů. Vnější plášť je pokryt smrkovou palubkou a ošetřen dvojitým nátěrem lazurou. Vnitřní prostor - OSB deska nebo palubka. 1x větrací okénko, 1x pevné okénko, 2x snášková kukaň přístupná z venku otevíracími dvířky, výsuvný trusný stůl, výklopná zdvihací bidla. Velká dvířka umožňující přístup dovnitř kurníku, dvířka pro drůbež, ústící po žebříčku do voliéry. Součástí voliéry je venkovní bidlo, přístupové dveře a dvířka pro výstup drůbeže do venkovního prostoru. Celý kurník je důkladně zateplený. Střešní krytina: pískovaná lepenka nebo asfaltový šindel s oplechováním.
Rozměry včetně voliéry - délka 3m x šířka 1.2m x výška 1.5m 

 Voliéra pro drůbež

Voliéra slouží jako ochrana drůbeže před dravci. Rám je zhotoven ze smrkových, sušených a hoblovaných hranolů, které jsou ošetřeny kvalitní tenkovrstvou lazurou (3 vrstvy). Voliéra je potažena pevným, svařovaným a pozinkovaným pletivem. Na jedné straně jsou otvíratelná dvířka pro vstup do voliéry. Rozměr vyobrazené voliéry je 320 x 310 x 126 cm. Můžeme vyrobit i jakýkoliv jiný rozměr podle Vašich představ. V případě potřeby dodáme i propojovací tunel mezi kurníkem a voliérou. 

Cena vyobrazené voliéry je 10 300 Kč 


Domek pro kachny nebo běžce - cena od 5 400 Kč

Konstrukce ze smrkových hranolů, opláštění z kvalitních palubek. Šikmá střecha je pokryta pískovanou lepenkou. Za příplatek lze použít asfaltový šindel vč. oplechování. V přední stěně jsou umístěna vstupní dvířka pro drůbež a velká dvířka pro snadné čištění vnitřního prostoru. Ve dveřích je okénko pro přístup světla do domečku. Podlaha je zvýšená cca 20 cm nad zemí, aby drůbež byla v suchu. Pro vstup do domečku slouží šikmé prkno opatřené stoupacími laťkami. Vyobrazený domeček má kapacitu cca 6ks drůbeže a rozměry: š - 90cm, h- 90cm, v -120/100cm.
Lze vyrobit domeček i v jiných požadovaných rozměrech dle počtu chovaných kusů drůbeže. Dále je možné domeček i zateplit. 

Krmítko pro ptáčky - cena od 350 Kč

Krmítko pro přikrmování ptactva je vyráběno ve dvou velikostech ze smrkového dřeva. Lze jej buď zavěsit za ocelové oko umístěné na stříšce, nebo se připevní na sloupek, který se zarazí do terénu. Krmítko je ošetřeno dvojitou vrstvou lazury nebo laku. Na stříšku je použita pískovaná lepenka, případně asfaltový šindel. 

Hnízdní budky pro ptáky - cena podle typu a velikosti od 320 Kč

Naše hnízdní budky jsou vyrobené ze smrkového dřeva, pro snadné čištění mají otvíratelné přední čelo. Velikost budky a vletového otvoru vyrobíme na rozměr podle druhu ptáčků, pro které je budka určena.